16 czerwca 2014

To, co otacza krzyżyki

Torba :)
Dostałam w prezencie, aby wszystko było razem... Teraz w niej siedzą hafty, które aktualnie wyszywam. Mój system wyszywania jest zdecydowanie podróżniczy. Zawsze zabieram ze sobą coś. Każdy haft siedzi w swoim woreczku z mulinami i wzorem, gotowy na wyciągnięcie. Jak również na schowanie.
W mebelku z kilkoma szufladami pochowane są wszystkie skarby: muliny, kanwy, wzory na przyszłość.....
Muszę tylko uważać, gdy córka zaczyna krążyć. Bardzo lubi brać moje schematy i kolorować sobie. Jak ja haftuje, to zaznaczam każdy obszar, ona podpatrzyła i tez się chce tak bawić... Spodobały jej się rosetki, które jej ekstra musiałam wydrukować :) Udało mi się złożyć zamówienie w casa cenina... Trwało to 3 godziny, hihi.
Z uwagi  na dzieci, które mi wszystko utrudniały :) Paczka doszła bezproblemowo i mogłam się delektować jej zawartością.
A zamówiłam brakującą mulinę DMC CV 4050, żeby skończyć pewne SALowe jajo...
Pisak magiczny, zobaczymy jak się będzie sprawował, tzn. spierał :)
I obrączki metalowe, aby bobinki przy haftach złączone były. Czasem lubiły wypadać z koszulek :(
Teraz wszystkie na jednym kółku. Dużo bobinek plastikowych.... I zapas materiału..

Chyba powoli idę do przodu w edukacji, bo zamówiłam głównie rozmiar Aida 64(bianco antico, azzuro ghiaccio i platinum crema), aida 72 (beige chiaro i light blu), aida di lino 72 naturale (super), Lugana Evenweave 25 ct (bianco vintage i fairy dust). I odważylam się też na len.... Len Cashel 11 nitek, kolor naturalny, i już mam do niego plan...
 Prawie jedno popołudnie spędziłam na nawijaniu bobinek. Mam prawie cala paletę kolorów Profilo. Wyszywam Profilo z uwagi na cenę, zaczęło się, gdy kupiłam gazetkę i dodali 8 motków gratis.... Zamówienie 40 motków z wysyłką kosztuje mnie tylko 23 euro. Śmiesznie niska cena w odniesieniu do ceny DMC. Nie maja takiej jakości jak DMC, ale do tej pory nie narzekam. Do fajniejszych i ważniejszych haftów używam DMC i powoli mam nadzieje, na skolekcjonowanie całej ich palety.
 Moje gazetki.... Niby krótki okres czasu, bo od około 2 lat haft krzyżykowy mi towarzyszy, a już uzbierałam skrzynkę gazet, głównie Profilo i Idee di Susanna, równiez z podróży do kraju kilka naszych Haftów Polskich :)  Skrzynka owocówka z odzysku, omalowana własnoręcznie farbą olejną :)
I żeby nie tylko muliny Profilo, skorzystałam z tej oferty. Za 48 euro m.in. 45 motków muliny DMC, czekam na przesyłkę :) I ciekawa jestem tez torby :)
 
 I to, co otacza haft, to ...  Planowanie....Odpowiedni wzór, schemat, materiał i nici... Będę wyszywać  tą dziewczynkę w sepii... Słodka, przypomina mi córkę...
HAED French Filgree. Ale mam z nim problem. Z uwagi na nic. Szukam do niego czegoś . CZEGOŚ. Czegoś fajnego, sama nie wiem. Nici oryginalne jak w planie, dla mnie nie są osiągalne... Może Threadworx? Może coś doradzicie?
 Renato Parolin - Momenti di vita. Len naszykowany..... Tylko zacząć :)

Wisteria, glicynia mnie urzekła.... Będzie haftowana na ślicznym białym kawałku ewenweave, który dostałam jako gratis od casa cenina....

3 komentarze:

 1. Zaopatrzenie masz niezłe, a plany dalekosiężne, mi podobają się drzewa, mam słabość do takich obrazków. Pozdrawiam. Małgosia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wisteria też u mnie zaczęta - w sumie to zbyt daleko powiedziane, w sumie kilka listków na tkaninie jest ;-) - będe kibicowa

  Dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam podobnie z gazetkami;-) Też mam sporo a nawet nie wiem kiedy to uzbierałam:D
  Z planów na przyszłość spodobała mi się dziewczynka z kotem w sepii - tyle, że ze względu na kota, który jest podobny do mojego;-)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń